Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

 

CPLP přechází pod Institut důstojného stárnutí

2. 1. 2018

V Diakonii ČCE dochází ke změně organizační struktury a CPLP bude od nového roku fungovat v rámci Institutu důstojného stárnutí a za poněkud jiných podmínek. Po dořešení všech právních náležitostí Vás budeme o změně podrobněji informovat.

 

Noviny Pečuj doma 2017

8. 12. 2017

Vydaná čísla roku 2017 jsou k dispozici v příloze.

Zasílání novin zdarma v pdf formátu si můžete objednat e-mailem na adrese info@pecujdoma.cz.

 

Kontrola příspěvku na péči: Není třeba zpřísňovat pravidla

7. 8. 2017

V médiích i v poslanecké sněmovně často zaznívá kritika zneužívání sociálních dávek. Příspěvek na péči je mnoha závistivým lidem trnem v oku, protože, kdo z nás by přece za to, že jsme doma, nechtěl brát až 12 000 Kč?

Noviny Pečuj doma 2016

2. 1. 2017

Zasílání novin v pdf formátu si můžete objednat e-mailem na adrese info@pecujdoma.cz

Vydaná čísla jsou k dispozici v příloze.

Od října se rozeběhne nový projekt pro pečující

30. 9. 2016

Pečuj doma a s námi se jmenuje projekt Centra na podporu laické péče Diakonie Českobratrské církve evangelické, v jehož rámci budou pokračovat aktivity pro laické pečující. Projekt získal finanční podporu z evropských fondů.

Když nefunguje péče v rodině, musí přijít opatrovník...

31. 5. 2016

Když už nefunguje péče v rodině, musí nastoupit pomoc státu. Tou je i veřejné opatrovnictví osob, které mají závažné duševní onemocnění.  

Stanovisko k návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s veřejným opatrovnictvím, zaujalo Centrum pro podporu laické péče, vypracovala je Mgr. Radka Pešlová:

 

V Brně se konala konference Laická péče a podpora v závěru života

19. 5. 2016

Ve středu 18. května proběhla v Brně konference Laická péče a podpora v závěru života, kterou pořádalo Centrum pro podporu laické péče Diakonie ČCE. Více než stovka přítomných vyslechla třináct vystoupení. Rozhovory, glosy, postřehy a zhodnocení konference přinese příští číslo novin Pečuj doma, které vyjde na konci června. Na našem webu najdete zvukový záznam z dopolední i odpolední části a prezentace účinkujících.

Stacionáře mohou být i u hospiců

6. 4. 2016

Brno/Praha, 6. 4. 2016: V České republice se úspěšně prosazuje model domácí hospicové péče, který umožňuje umírání v přirozeném prostředí za pomoci rodiny, dalších blízkých a odborníků z multidisciplinárního týmu hospice. Podle Zdeňky Dohnalové z Masarykovy univerzity u nás zatím bohužel není dostatečně rozvinuta další forma paliativní péče v hospici: pobyt nemocného ve stacionáři.

 

Stanovisko CPLP: Věnujme větší pozornost pečujícím o umírající a pozůstalým

4. 3. 2016

Centrum pro podporu laické péče shrnulo několik svých stanovisek a dvě doporučení do následujícího textu, který vypracovala Mgr. Zdenka Dohnalová, Ph.D. Ta hlavní doporučení zní takto: Je nutno věnovat větší pozornost doprovázejícím umírajících a pozůstalým. A druhé: Je třeba rozšířit nabídku hospicové péče. Domníváme se, že zejména nabídka stacionářů by měla být nejen rozšířena, ale i zkvalitněna.

 

Konference Laická péče v závěru života je již obsazena

18. 2. 2016

Centrum pro podporu laické péče Diakonie ČCE pořádá pro pečující laiky, pracovníky z hospiců, nemocnic, komunitní péče, agentur domácí péče, pečovatelských služeb, státní správy a  samosprávy, zástupce zájmových organizací, kteří se tématem zabývají, i další zájemce na konferenci Laická péče v závěru života.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha