Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Knihy

Dnes již vychází mnoho knih, které mohou zajímat pečovatele. Některé vám představujeme zevrubněji, zbývající alespoň jako tipy.

Zobrazit články z rubriky:  Anotace knihSeznam literatury

Užívejte správná slova ve správný čas

Užívejte správná slova ve správný čas
6. 2. 2018

Autor: Alasko, Carl
Název: Řekni to jinak
Vydal: Portál, 2017

Kolikrát se vám stalo, že jste v nějaké situaci nějak zareagovali a později jste si říkali: „Měl jsem to říct jinak, takhle.“ To už ale často bývá pozdě. Je ale možné se dovednosti říkat ta správná slova ve správný čas naučit?

Jak se připravit na to, co nás čeká

Jak se připravit na to, co nás čeká
18. 1. 2018

Autoři: Valenta, Milan; Humpolíček, Pavel a kol.
Název: Hra v terapii
Vydal: Portál 2017

Hra je již zavedeným terapeutickým prostředkem, který pomáhá odžít a zpracovat situace, které člověk prožil, případně mu pomáhá připravit se na věci, které ho čekají.

Velice srozumitelný a přehledný rádce

Velice srozumitelný a přehledný rádce
16. 1. 2018

Autorky: König, Jutta; Zemlin, Claudia
Název: 100 chyb při péči o lidi s demencí
Vydal : Portál 2017

Je důležité, aby se pečující o osoby s demencí starali tak, že se jejich klienti budou cítit dobře. To se však podaří pouze tehdy, budou-li pracovníci stále znovu zkoumat a zlepšovat svůj postoj, ošetřovatelské kompetence i odborné know-how.

Jak dobře vás ostatní znají?

Jak dobře vás ostatní znají?
4. 12. 2017

Autor: Fontana, David
Název: Sociální dovednosti v praxi
Vydal:  Portál 2017

Jak dobře vás znají ostatní? Jak dobře znáte lidi, se kterými jste v kontaktu? Co můžete udělat pro zlepšení svých sociálních dovedností? Kniha jde pod povrch mechanického souboru dovedností a nabízí promyšlená a praktická vodítka účinného zvládání vztahů.

Témata a příběhy životní cesty

Témata a příběhy životní cesty
21. 11. 2017

Autor: Shalit, Erel
Název: Cyklus života
Vydal: Portál, 2017

Cyklus života zkoumá vzorce, které se promítají do našeho života s tím, jak si hledáme své místo ve světě, snažíme se žít autenticky a budovat si domov – to místo uvnitř nás, které v rychlém tempu dnešního světa tak snadno opomíjíme či přehlížíme.

Co je pro většinu lidí klíčové…

Co je pro většinu lidí klíčové…
20. 11. 2017

Autor: Kushner, Harold S.
Název: Aby měl život smysl
Vydal: Portál, 2017

Americký rabín se v knize zabývá tím, co je pro většinu lidí klíčové – jak žít život tak, aby měl smysl, aby na něm záleželo, aby byly jeho plody k něčemu. K tomu je třeba lépe poznat lidskou povahu, pochopit mnohé lidské tužby a dilemata.

Praktický průvodce péčí o osoby s demencí

Praktický průvodce péčí o osoby s demencí
25. 10. 2017

Autoři: Marcela Hauke a kolektiv
Název: Když do života vstoupí demence
Vydala: APSS 2017

Srozumitelnou, komplexní a zajímavou publikaci o demenci vydala Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Jmenuje se "Když do života vstoupí demence" a je v ní mnoho cenných a užitečných informací.

Znáte Feuersteinovu metodu?

Znáte Feuersteinovu metodu?
15. 9. 2017

Autoři: Feuerstein, Reuven; Falik, L. J.; Feuerstein, R. S.; Bohács, K.
Název: Myslet nahlas – mluvit nahlas
Vydal : Portál 2017

Feuersteinova metoda zlepšuje poznávací dovednosti člověka a jeho schopnost organizace informací. Podle autora není inteligence neměnnou strukturou, ale je možné s ní pracovat a rozvíjet ji.

Další vydání příruček pro pečující

15. 6. 2017

V červnu jsme podruhé vydali 5 příruček z edice Rady pro pečující: Rady pro komunikaci, Rady ošetřovatelské, Rady lékařské, Rady rehabilitační a Rady pro závěr života.

Harold S. Kushner: Aby měl život smysl

8. 6. 2017

Americký ekumenicky naladěný rabín oslovuje českého čtenáře už podruhé. Kniha Když se zlé věci stávají dobrým lidem se setkala u čtenářů vlídného přijetí, a tak Portál sáhl po dalším Kushnerovi.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha