Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Legislativa

Rubrika vám pomůže zorientovat se v právních předpisech souvisejících s pečováním a seznámí Vás se zákony a vyhláškami, které by domácí pečovatel měl znát. Dozvíte se také, jaké změny v legislativě se chystají a v jaké jsou fázi. Ke stažení zde jsou důležité formuláře a vzory smluv.

Zobrazit články z rubriky:  Zákony a vyhláškyPředpisyDokumentyFormuláře a vzoryChystá se

Co musí obsahovat a splňovat stížnost ombudsmance

24. 1. 2018

Stížnost ombudsmance musí podat ten, kdo se dožaduje ochrany svých práv nebo jeho zákonný zástupce. V případě, že je podnět podáván v zastoupení jiné osoby, je třeba tuto skutečnost doložit písemnou plnou mocí či jiným dokladem s uvedením rozsahu oprávnění. Stížnost musí vždy obsahovat následující údaje.

Změny v dávkách nemocenského pojištění v roce 2018

2. 1. 2018

S účinností od 1. ledna 2018 dochází ke zvýšení nemocenského, od 1. února bude zavedena dávka otcovské poporodní péče a od 1. června dojde k zavedení dávky dlouhodobého ošetřovného. Přinášíme podrobnější popis těchto změn. 

Stížnost na lékaře

8. 12. 2017

Můžete nám prosím poslat vzor stížnosti na praktického lékaře, kterou chceme podat na kraji (u zřizovatele)?

Jak transformovat posudkovou službu

7. 12. 2017

Republikový výbor NRZP ČR vytvořil dokument Transformace posudkové služby. Tímto dokumentem chce vyvolat diskusi na téma posuzování zdravotního stavu. Současný stav, kdy lékařská posudková služba je povinna posuzovat nejen míru invalidity a nárok na nemocenské dávky, ale také posuzování míry závislosti, nárok na průkaz OZP a dávky na zvláštní kompenzační pomůcky, je dle mínění NRZP neudržitelný.

Návrh na schválení právního jednání za nezletilého

5. 12. 2017

Vzor Návrhu na schválení právního jednání za nezletilého uvádíme v příloze. V našem případě se jedná o schválení nákupu automobilu.

Jak získat přehled o svých dobách důchodového pojištění?

29. 11. 2017

Všichni lidé si díky „důchodovému kontu“ mohou snadno zkontrolovat, zda jim zaměstnavatel potvrdil dobu důchodového pojištění a výdělky ve správné výši. Mít tyto údaje „pod kontrolou“ se totiž netýká jen lidí krátce před starobním důchodem.

Evropská charta pacientů seniorů

21. 11. 2017

Se stářím se zvyšuje pravděpodobnost onemocnění. Může se stát, že dojde k situaci, kdy člověk nebude moci vést plnohodnotný život. Tím důležitější se stane kvalitní a dostupná zdravotní a sociální péče. Následující listina se týká starších pacientů. 

Návrh na schválení právního jednání za omezeného ve svéprávnosti

20. 11. 2017

V příloze najdete "Návrh na schválení právního jednání za osobu omezenou ve svéprávnosti", týká se umístění klienta opatrovníkem do pobytové služby. Vzor vypracovala Mgr. Radka Pešlová.

Ombudsman bude moci lépe chránit zdravotně postižené

14. 11. 2017

Od ledna 2018 bude mít veřejný ochránce oprávnění, která mu umožní lépe hájit práva osob se zdravotním postižením. Stane se totiž monitorovacím orgánem podle úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením.

Vzor stížnosti na nečinnost posudkové služby

Vzor stížnosti na nečinnost posudkové služby
13. 11. 2017

Stížnost na nečinnost posudkové služby České správy sociálního zabezpečení vypracoval JUDr. Jan Hutař z Národní rady zdravotně postižených. Je vhodné ji podat v těch případech, kdy již bylo úřadem práce provedeno místní šetření, a Vy čekáte na posouzení Vašeho zdravotního stavu posudkovým lékařem, aby mohlo být jednání o žádosti ukončeno. Přičemž posudková komise Vás nechá čekat déle než třicet dní, které na to má ze zákona.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha