Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Jak transformovat posudkovou službu

7. 12. 2017

Republikový výbor NRZP ČR vytvořil dokument Transformace posudkové služby. Tímto dokumentem chce vyvolat diskusi na téma posuzování zdravotního stavu. Současný stav, kdy lékařská posudková služba je povinna posuzovat nejen míru invalidity a nárok na nemocenské dávky, ale také posuzování míry závislosti, nárok na průkaz OZP a dávky na zvláštní kompenzační pomůcky, je dle mínění NRZP neudržitelný.

Ombudsman bude moci lépe chránit zdravotně postižené

14. 11. 2017

Od ledna 2018 bude mít veřejný ochránce oprávnění, která mu umožní lépe hájit práva osob se zdravotním postižením. Stane se totiž monitorovacím orgánem podle úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením.

Malý průvodce reformou psychiatrické péče

30. 10. 2017

Reforma psychiatrické péče představuje zásadní systémovou změnu. Je to dlouhodobý proces, na kterém se již několik let pracuje a který ještě několik desítek let potrvá. Co tato reforma zahrnuje, popisuje publikace Malý průvodce reformou psychiatrické péče, kterou připravila Psychiatrická společnost ČLS JEP.

Nejdůležitější změny zákona o poskytování dávek osobám s postižením

13. 10. 2017

Nejdůležitější změny, které přináší novela zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením:

Vláda nakonec schválila penze vyšší o 475 korun

26. 9. 2017

Vláda včera schválila návrh státního rozpočtu se schodkem 50 miliard korun a posílá ho do Sněmovny. Necelý měsíc před volbami se také důchodci od vlády dozvěděli, že se jim od ledna skutečně zvýší penze, že v průměru důchody porostou o 475 korun.

Čínská medicína si polepší

23. 8. 2017

Zákon o nelékařských zdravotnických povoláních na zdravotníka povyšuje čínského lékaře. A uznává u nás čínskou medicínu jako obor. Stalo se tak i přes protesty českých lékařů, kteří tvrdí: Legislativním zvýhodněním jednoho léčitelského směru se u nás vytváří nebezpečný precedens.

Senát schválil ošetřovné. Kubera varuje před zneužíváním

17. 8. 2017

Lidé budou mít nově nárok na tříměsíční placené volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Vládní návrh zákona, který to umožní, schválil ve středu Senát. Chybí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana. Senátor Jaroslav Kubera z ODS kritizoval, že to lidé budou zneužívat.

Zásadní nesouhlas s návrhem zákona O důstojné smrti

4. 8. 2017

Zásadní postoj zaujali členové Etické komise při ministerstvu zdravotnictví k návrhu zákona o důstojné smrti.

Dlouhodobě nemocní dostanou vyšší nemocenskou

24. 7. 2017

Na zvýšení dlouhodobé nemocenské a dobrovolné elektronické neschopenky kývl Senát. Zatímco nyní dostávají zaměstnanci od patnáctého dne nemoci 60 procent vyměřovacího základu, nově by od 31. dne nemoci měla dávka vzrůst o šest procentních bodů na 66 procent a od 61. dne na 72 procent.

Na sociální oblast o 37,7 mld. víc. Které dávky se zvýší?

24. 7. 2017

Ministr financí Ivan Pilný seznámil vládu o aktuálním stavu přípravy státního rozpočtu České republiky na rok 2018 a střednědobého výhledu na léta 2019 a 2020.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha