Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Změny v dávkách nemocenského pojištění v roce 2018

2. 1. 2018

S účinností od 1. ledna 2018 dochází ke zvýšení nemocenského, od 1. února bude zavedena dávka otcovské poporodní péče a od 1. června dojde k zavedení dávky dlouhodobého ošetřovného. Přinášíme podrobnější popis těchto změn. 

Jak transformovat posudkovou službu

7. 12. 2017

Republikový výbor NRZP ČR vytvořil dokument Transformace posudkové služby. Tímto dokumentem chce vyvolat diskusi na téma posuzování zdravotního stavu. Současný stav, kdy lékařská posudková služba je povinna posuzovat nejen míru invalidity a nárok na nemocenské dávky, ale také posuzování míry závislosti, nárok na průkaz OZP a dávky na zvláštní kompenzační pomůcky, je dle mínění NRZP neudržitelný.

Evropská charta pacientů seniorů

21. 11. 2017

Se stářím se zvyšuje pravděpodobnost onemocnění. Může se stát, že dojde k situaci, kdy člověk nebude moci vést plnohodnotný život. Tím důležitější se stane kvalitní a dostupná zdravotní a sociální péče. Následující listina se týká starších pacientů. 

Dokumenty k opatrovnictví a zastupování

31. 10. 2017

V příloze najdete:

  • poučení o právech a povinnostech opatrovníka,
  • vzor Zprávy o výkonu funkce opatrovníka a vyúčtování správy jmění opatrovance,
  • podrobné srovnání omezení svéprávnosti a zastupování,
  • vzor Návrhu na schválení zastoupení člena domácnosti soudem,
  • citaci zákona ohledně zastoupení členem domácnosti.

Malý průvodce reformou psychiatrické péče

30. 10. 2017

Reforma psychiatrické péče představuje zásadní systémovou změnu. Je to dlouhodobý proces, na kterém se již několik let pracuje a který ještě několik desítek let potrvá. Co tato reforma zahrnuje, popisuje publikace Malý průvodce reformou psychiatrické péče, kterou připravila Psychiatrická společnost ČLS JEP.

Změna v poskytování dávek osobám se zdravotním postižením

12. 7. 2017

Poslanecká sněmovna schválila návrh zákona poslanců J. Bartoška, V. Kaňkovského a J. Zavadila, kterým se mění zákon č. 329/ 2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.  Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, z jejíž podkladů návrh zákona vycházel, předpokládá schválení také v Senátu, kde se má projednávat 20. července. Jaké zásadní změny přináší? 

Na zvýšení čtvrtého stupně se nelze příliš spoléhat

26. 6. 2017

Hodně dotazů míří i k nám, jak to bude se zvýšením příspěvku na péči ve IV. stupni na 19 200,- Kč. Aktuální situaci otevřeně popisuje předseda NRZP Václav Krása.

Zeman podepsal vyšší důchody

22. 6. 2017

Od příštího roku se zvýší daňová sleva na první dítě, rozšíří se nárok na dětské přídavky a vyšší rodičovský příspěvek budou dostávat rodiče vícerčat. Opatření obsahuje novela o státní sociální podpoře, kterou podepsal spolu s dalšími devíti zákony prezident Miloš Zeman. Je mezi nimi i pravidelné navyšování důchodů.

Stejná minimální mzda pro zdravé i handicapované

11. 10. 2016

Zdravotně postižení zřejmě nakonec budou mít od příštího roku stejnou minimální mzdu jako zdraví lidé. Ministerstvo práce našlo v rozpočtu peníze na zvýšení příspěvků na platy těchto lidí. Právě tím podmiňovali souhlas s návrhem zaměstnavatelé. Minimální mzdu v Česku dostává kolem 13 tisíc handicapovaných.

Ode dneška je zvýšen příspěvek na péči

1. 8. 2016

Ode dneška je zvýšen příspěvek na péči o deset procent. Od 1. srpna 2016 částky pro jednotlivé stupně vzrostly následovně: pro osoby mladší 18 let na 3300 Kč, 6600 Kč, 9900 Kč a 13 200 Kč; pro osoby starší 18 let na 880 Kč, 4400 Kč, 8800 Kč, 13 200 Kč.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha