Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Kontrola příspěvku na péči: Není třeba zpřísňovat pravidla

7. 8. 2017

V médiích i v poslanecké sněmovně často zaznívá kritika zneužívání sociálních dávek. Příspěvek na péči je mnoha závistivým lidem trnem v oku, protože, kdo z nás by přece za to, že jsme doma, nechtěl brát až 12 000 Kč?

Jak postupovat při úhradách inkontinenčních pomůcek od 1. 1. 2017

19. 1. 2017

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR zaznamenává množící se dotazy a stížnosti na nárůst doplatků pro uživatele inkontinenčních zdravotnických prostředků, a to pojištěnce všech zdravotních pojišťoven v ČR. Protože se jim od prodejců či distributorů nedostává žádného vysvětlení, NRZP ČR připravila informaci, jak mají uživatelé postupovat. 

Co se změnilo od nového roku?

9. 1. 2017

Nový rok přinesl některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Zvyšuje se minimální mzda z 9 900 Kč na 11 000 Kč. Důchodci dostanou v průměru o 308 Kč měsíčně více. Zavádí se nová dávka tzv. otcovské poporodní péče a rodičovský příspěvek půjde v roce 2017 čerpat flexibilněji.

Aktualizované Rady sociálně-právní

Aktualizované Rady sociálně-právní
3. 1. 2017

Autor: Pešlová, Radka
Název: Rady sociálně-právní
Vydala: Diakonie ČCE v r. 2016, vydání druhé

Doplněné a aktualizované vydání knihy naší poradkyně a lektorky Radky Pešlové z roku 2013.

Senioři a děti asi ušetří příští rok za léky

20. 10. 2016

Od příštího roku slibuje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), že zesílí ochranu nejzranitelnějších skupin nemocných – seniorů a dětí – před zvýšenými výdaji za léky. Přečíst článek.

Ode dneška je zvýšen příspěvek na péči

1. 8. 2016

Ode dneška je zvýšen příspěvek na péči o deset procent. Od 1. srpna 2016 částky pro jednotlivé stupně vzrostly následovně: pro osoby mladší 18 let na 3300 Kč, 6600 Kč, 9900 Kč a 13 200 Kč; pro osoby starší 18 let na 880 Kč, 4400 Kč, 8800 Kč, 13 200 Kč.

Plná moc, opatrovnictví, zastupování

29. 7. 2016

Již malé dítě se může rozhodovat a většina rodičů názor, prosbu, rozhodnutí dítěte respektuje. Čím je dítě starší, tím je respektování názoru pro rodiče někdy snazší a někdy složitější (např. v pubertě). Děti mají tedy i před dosažením zletilosti právo se rozhodovat vzhledem ke svým rozumovým a volním schopnostem – tedy před dosažením plné svéprávnosti.

Co je důstojné umírání?

28. 7. 2016

Portál Umírání přináší překlad příspěvku paliativní lékařky Katherine Sleemanové, který přednesla v debatě o asistovaném umírání v Bristolském muzeu.

ČSSZ vysvětluje přetrvávající mýty. Díl 1: Starobní důchody

29. 3. 2016

„Zkušenosti pracovníků České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) ukazují, že lidé mají o důchodech nízké povědomí a stále mezi nimi přetrvává řada nejasností, mylných představ a informací zažitých z minulosti. Mnohé skutečnosti související s důchodem nebo jeho výpočtem jsou poměrně komplikované, proto ČSSZ některé z nich vysvětlí.

 

Povinnosti příjemce příspěvku na péči

13. 4. 2015

Povinnosti příjemce příspěvku na péči shrnuje portál Ligy vozíčkářů.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha