Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Líbilo se mi, že lektoři byli z praxe

19. 7. 2017

Ohlasy z cyklu kurzů Pečuj doma a s námi, který proběhl v červnu v Písku

Poděkování Pečuj doma

20. 3. 2017

Dovolte mi, prosím, krátce napsat svůj příběh. Naše maminka měla v roce 2005 cévní mozkovou příhodu. Po propuštění z nemocnice začala má dlouholetá péče. Byla to hodně těžká doba, ale dnes bych se rozhodla úplně stejně. V té době má člověk pocit nesmírné únavy a bezmoci něco změnit. Za poslední rok se mamince stále zhoršoval zdravotní stav. Strava, inkontinence, demence a celkově nám pomalu odcházela před očima. Poslední měsíc jejího života už nebyla péče možná doma. Jsem moc vděčná, že jsme mohli maminku každý den navštěvovat. Nosili jsme její oblíbenou kávu, mluvili na ni, hladili a drželi za ruku. Všichni jsme věděli co se blíží a nemohli to změnit.

Nyní opatruji dvacetiletého kluka

11. 1. 2017

Pracovala jsem jako v Domově seniorů v Havířově. Ve volném čase jsem pomáhala pečovat o dvacetiletého kluka s handicapem. Nyní ho mám doma a stala jsem se jeho stálou opatrovnicí. Ráda si přečtu vaše články a rady, neboť  tuto "roli" jsem zvolila ráda a bez váhání, jinak by se tento mladík dostal do nějakého zařízení.

Přeji hodně radosti z práce

30. 12. 2015

Moc děkuji za zprostředkování odpovědí v poradně a paní magistře Pešlové za velkou pomoc vypracováním důkladných a srozumitelných informací! Všechny materiály si pečlivě pročítám a doufám, že je pochopím tak dobře jako její skvělé vysvětlení tématu. Děkuji rovněž za nabídku další pomoci a přeji hodně radosti z Vaší práce, kterou obdivuji a jsem za ni moc vděčná!

M. Jelínková

Poděkování z Olomouce

9. 12. 2015

Chtěla bych Vám touto cestou ze srdce poděkovat za seminář, který jsem měla možnost 1. prosince absolvovat v Olomouci. Díky skvělé paní lektorce a naprosto úžasným účastnicím kurzu (zejména "laickým" pečujícím) jsem zažila skutečně "veselý" seminář o umírání, se spoustou pozitivních prvků a naděje, která je asi ze všeho nejdůležitější. Přesvědčila jsem se o tom, že lidé jsou, bez ohledu na to, co tvrdí TV Nova, skutečně dobří a mají pochopení pro bolest druhého člověka. Tento kurz bych opravdu doporučila naprosto každému! Ještě jednou děkuji a přeji hodně úspěchů ve Vaší práci.

Příhoda s militantními hochy

27. 10. 2015

Krátce jsem se zastavila před jednou poliklinikou v Brně u stánku Stop genocidě. Ač i já jsem odpůrkyní interrupcí, byla jsem zaskočena agresivitou dvou chlapců, kteří zde rozdávali brožury. Život za život, smrt za smrt! Tak znělo jejich heslo a slovně posílali matky, které jdou na interrupci, na smrt.

Kurzy jsou přínosné a poučné

23. 10. 2015

Vybíráme opět po čase z čerstvých ohlasů. Jsou to slova chvály, kterých chodí opravdu hodně. Upřímně za ně děkujeme! Ale ujišťujeme Vás, že když nám napíšete kritiku, tak se nad ní zamyslíme a samozřejmě ji rovněž zveřejníme.  

Dodali jste nám nejen cenné rady, ale i odvahu

9. 5. 2015

Moc děkuji za vaši pomoc.  Mgr. Radka Pešlová nám dala řadu cenných rad na kurzu, poté ve vaší internetové poradně a pomohla nám ještě i se sepsáním odvolání proti nepřiznání příspěvku na péči.  A ještě něco: Dodali nám také potřebnou odvahu nevzdávat celou záležitost a nerezignovat na přiznání příspěvků.  Děkuji tímto vaší poradkyni a vůbec všem ochotným pracovnicím, se kterými jsem přišla do kontaktu  na lince pro pečující nebo na kurzech. Ať se Vám tato záslužná práce dále daří!

Jana Bernášková

Plošina za odvoz

29. 12. 2014

Přišla nám, i když nemáme inzertní rubriku, nabídka plošiny na tři venkovní schody za demontáž a odvoz. Zájemci mohou psát p. Jánošíkové na e-mail pavel.tana@seznam.cz.
(Fotografii si prohlédněte po rozkliknutí článku.)

 

Rady, jak vařit seniorům

17. 10. 2014

Obracím se na Pečuj doma s dotazem. Žiji ve společné domácnosti s rodiči, oba nad 80 let. Můj problém se týká jejich stravování. Rodiče jsou částečně soběstační. Někdy jim chystám jídlo já, někdy to nechám na nich. Ani jedna varianta zcela nevyhovuje. Já mám úplně jiné představy, jak by jídelníček měl vypadat. A jejich nápady jsou omezené na pár jídel, která většinou stejně nedopadnou nejlépe.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha