Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Vychází další číslo Pečuj doma. Co v něm najdete

6. 6. 2017

Ve třetím čísle Pečuj doma 2017, které vychází zítra 7. června, najdete reportáž ze zážitkového odpoledne pro pečující, které se konalo v Brně - Lesné. Pokračujeme rovněž ve zprávě o stavu demence v České republice a v ohlasech na článek o kurtování ještě z lednového čísla.

Stacionáře mohou být i u hospiců

6. 4. 2016

Brno/Praha, 6. 4. 2016: V České republice se úspěšně prosazuje model domácí hospicové péče, který umožňuje umírání v přirozeném prostředí za pomoci rodiny, dalších blízkých a odborníků z multidisciplinárního týmu hospice. Podle Zdeňky Dohnalové z Masarykovy univerzity u nás zatím bohužel není dostatečně rozvinuta další forma paliativní péče v hospici: pobyt nemocného ve stacionáři.

 

Valorizace příspěvku na péči je nezbytná

1. 10. 2015

Brno/Praha, 1. 10. 2015: Centrum pro podporu laické péče se připojuje k návrhu ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové zvýšit příspěvek na péči o deset procent ve všech stupních již od 1. 7. 2016.

Co dělat, když praktik odmítá navštívit seniora doma?

7. 9. 2015

Brno/Praha, 7. 9. 2015: na kurzech Diakonie ČCE pro pečující i v poradnách se stále častěji opakuje dotaz, co dělat, když praktický lékař odmítá navštívit seniora doma. Je skutečností, že návštěvní služba praktických lékařů u seniorů v posledních letech, podle údajů VZP, klesá ve všech regionech. Důsledkem toho je pak častější volání záchranné služby, růst nákladů veřejného zdravotního pojištění a přeplnění interních a dalších oddělení akutní péče v nemocnicích.

Úspěšný projekt na podporu laické péče se blíží ke konci

29. 6. 2015

Praha, 29. června 2015: Přes sto padesát kurzů pro laické pečující konaných po celé ČR, vydání šesti příruček, natočení 25 nácvikových videí, stovky zodpovězených dotazů včetně právní pomoci, a vytvoření internetového portálu – to jsou ty nejviditelnější výstupy 2,5 letého projektu Diakonie ČCE s názvem „POMÁHÁME PEČOVAT“.

Videa Diakonie ČCE poradí, jak pečovat o umírající

8. 6. 2015

Na našem portálu najdete během týdne dalších osm instruktážních videí, která se věnují péči o umírající v domácím prostředí. Po registraci jsou videa ke stažení zdarma a koncem června vyjdou i na DVD.

Nový projekt Diakonie ČCE podporuje domácí péči o umírající

11. 3. 2015

V rámci Programu implementace Švýcarsko-české spolupráce odstartovala Diakonie ČCE další celostátní projekt, tentokrát zaměřený na zlepšení péče o geriatrické pacienty a pacienty v závěru života. Cílem projektu je rovněž zlepšit znalosti laiků i profesionálů, kteří v této oblasti působí.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha