Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Co dělat proti úporné zácpě?

Co dělat proti úporné zácpě?
6. 12. 2017

Opakuje se nám v poslední době dotaz: Co dělat proti úporné zácpě, kterou způsobují opiáty, když klasické rady nezabírají? Odpověděl na ní už před časem  MUDr. Ondřej Sláma.

ODPOVĚĎ
Zácpa navozená opioidy je často svízelná. Kromě běžných dietních opatření (např. kompoty, kysané mléčné výrobky) je důležité, aby pacient dostatečně pil (alespoň 1,5 litru denně) a pokud možno nezůstával celý den vleže.

Chůze velmi povzbuzuje střevní peristaltiku. Pokud tato opatření nejsou dost účinná, využívám různá projímadla. Zpravidla předepisuji síran hořečnatý, prášek, který si pacient doma rozpustí ve vodě, někdy v kombinaci s projímadlem Guttalaxem. Také mám dobrou zkušenost s Lactulózou, která ovšem některým pacientům způsobuje nepřijemnou plynatost a křeče v břiše.

MUDr. Ondřej Sláma

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha