Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Kde sehnat přístroj na podporu dýchání?

25. 1. 2018

Zdravotní stav přítele se zhoršuje, nemůže dýchat, slyšela jsem o přístroji, který by mohl využít. Nevím kde a jak ho získat.

ODPOVĚĎ

Zřejmě máte na mysli koncentrátor kyslíku pro domácí použití. Tento přístroj obohacuje vdechovaný vzduch kyslíkem a jeho použití je snadné i v domácím prostředí. Běžně se používá u chronických nemocí dýchacích cest, ale jeho použití je možné i pro jiné onemocnění, přispívá především pro psychickou pohodu při dýchacích potížích.

 

Nečekejte od něj ale nějaké radikální zlepšení stavu.  Koncentrátor kyslíku může doporučit a předepsat odborný lékař, po schválení revizním lékařem ho lze získat od zdravotní pojišťovny. Přístroj si lze také vypůjčit v půjčovně kompenzačních a zdravotnických pomůcek. Dále ho lze zakoupit v prodejně zdravotnických potřeb a to jak nový, tak i repasovaný za nižší cenu. Použití přístroje však vždy konzultujte s lékařem.

Jarmila Hlavicová

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha