Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Testování paměti

30. 1. 2018

Pečuji společně s rodinou o mou maminku, která má problémy s pamětí, ale k lékaři ji dostat nemůžu. Teď už je ve fázi, kdy mě osočuje, že jsem jí ukradla různé věci nebo peníze a je rozčílená, jenom mě vidí. Tuto situaci jsem vyřešila tak, že k mamince chodí pomáhat jen můj manžel a moje dcera. Já sama, ale pociťuju, že mám problémy s pamětí, a toho se bojím. Slyšela jsem v televizi, že pokud se včas zahájí léčba, může nemoc zpomalit. Bojím se, že dopadnu jako moje maminka.

 

ODPOVĚĎ

Rozumím tomu, že máte strach, aby problémy s pamětí nebyly dědičné. Pokud už sama pociťuje, že máte problémy, doporučila bych Vám vyšetřit paměť. Zjistila byste, jak na tom v současné době jste, a klidně si test můžete za nějakou dobu zopakovat. Problémy s pamětí mohou být způsobeny mnoha důvody. Nemusí se vždy jednat o Alzheimerovu chorobu, ale může jít například o deprese, které se projevují podobně jako nemoci paměti.

Otestovat paměť si můžete u psychiatra nebo můžete zkusit navštívit nějaké z míst, které testují paměť v rámci programu České alzheimerovské společnosti v rámci projektu Dny paměti. Seznam míst najdete na: http://www.alzheimer.cz/res/archive/004/000499.pdf?seek=1505806218. Paměť testují zdarma, a pokud díky testům přijdou na to, že máte již nějaké problémy s pamětí, pomůžou Vám najít odborníka ve Vašem okolí, který by se Vám mohl věnovat.

Mgr. Veronika Janošková

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha