Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Společnost pro babičku

2. 2. 2018

Pečuji o babičku, která má už skoro 90let, ale ještě stále je velmi vitální. Chodí sice o berlích, ale jsem ráda, že paměť jí ještě slouží. Už několikrát si ale babička posteskla, že si nemá pořádně s kým popovídat a chybí ji společnost. Její přátele už pomalu umírají a my nemáme tolik času, abychom se jí mohli věnovat denně, jak by chtěla. Snažíme se jí dělat společnost o víkendech, ale je vidět, že to nestačí. Existuje nějaká sociální služba, která by ji pomohla?

Babička má záchvaty agresivity

24. 11. 2017

Chtěla bych poprosit o radu ohledně stařecké demence, se kterou si bohužel nevím rady. Moje maminka (67) let se stará o svou maminku, mou babičku (94) let. Bydlí spolu v jedné domácnosti, ale bohužel se u babičky (94) cca před rokem objevila stařecká demence, která se stupňuje. Poslední půlrok je velice krutý pro mou maminku.

Testování paměti

27. 10. 2017

Dozvěděla jsem se, že lze testovat paměť. Mluvila se svou známou a ta mi řekla, že její maminka měla podobné projevy jako ta moje a že to byl začátek Alzheimerovy demence. Chci se ujistit, že je maminka v pořádku. Kde a s kým mohu domluvit testování paměti a jak to probíhá?

Pečuji dlouho, už to nezvládám a cítím výčitky svědomí

20. 10. 2017

Pečuji o tatínka s diagnostikovanou Alzheimerovou demencí již 3 roky. Jsem s ním 24 hodin denně. Nikdo z rodiny mi nepomáhá, pouze manžel. Mám sourozence, ti přijedou jednou za měsíc a strašně spěchají domů, že mají moc práce. Švagrová mi pouze vytkne, co dělám špatně a radí v péči o tatínka, a to mi samozřejmě vadí. Nemáme úplně dobré vztahy. Nedokážu odejít od tatínka na moc dlouho, mám obavy, že se v mé nepřítomnosti něco stane a já u toho nebudu. Cítím výčitky svědomí, když dělám něco jenom pro sebe. Už cítím, že to přestávám zvládat, že je toho na mě moc, ale neumím si říct o pomoc.

Maminka nechce znát pravdu

27. 7. 2017

Dobrý den, mamince našli rakovinu ve stádiu, které se nedá léčit. Pan doktor se jí ptal, jestli chce vědět, jak to vypadá a ona odpověděla, že ne - pak jsme se s ní o tom snažili bavit i my, ale i nás (dceru a syna) odmítla. Chci se zeptat, zda jí máme pravdu nutit, abychom stihli se rozloučit a užít si zbývající čas co nejlépe, nebo ji nechat v nevědomosti, když si to přeje?

Pietní místnost v domově či nemocnici

10. 7. 2017

Byla jsem opatrovníkem bratra, který žil v domově se zvláštním režimem. Denně jsem za ním chodila na návštěvu. Bratr před pár dny zemřel a já jsem neměla možnost se s ním rozloučit. Zemřel prý kolem půlnoci, ale z domova mi pracovnice volali až ráno. Když jsem ho ještě naposledy chtěla vidět, řekli mi, že jeho tělo je už na pohřební službě.

Kde najdu tipy pro procvičování paměti?

10. 7. 2017

Mám maminku, která má diagnostikovánu Alzheimerovu chorobu v počátečním stadiu. Ráda bych s maminkou procvičovala paměť, ale nevím jak. Můžete mi poradit, kde brát inspiraci na procvičování paměti?

Manžel se na všechny zlobí

25. 5. 2017

Dobrý den, mému muži našli rakovinu a měl by se začít léčit, podle lékařů to snad bude dobré, takže mám naději. Co mne ale trápí je, že se muž na nás utrhuje, nechá se snadno rozčílit, nadává snad na celý svět – ačkoli takový dříve nebyl. Myslíte, že to je tou nemocí? A dá se s tím něco udělat, třeba jít k psychiatrovi – ale to on asi nikdy nedopustí…

Umírání a děti?

21. 2. 2017

Otci zjistili nemoc, na kterou pravděpodobně brzy zemře, a já nevím, jestli a jak to mám říct svým dětem, jeho vnoučatům – můžete mi poradit?

Vira.cz: Úzkost patří k lidskému údělu

20. 1. 2017

Kristus svým učedníkům uložil, aby neměli strach, nedělali si starosti a ve všech věcech důvěřovali v Boha.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha