Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Dlouhodobé ošetřovné

16. 2. 2018

Je už uzákoněna (dlouhodobá péče – tříměsíční ), kdo ji může využít, kolik se platí a kdo platí sociální a zdravotní pojištění?


ODPOVĚĎ

uzákoněna je, ale účinná je až od 1.6.2018.
Využít ji může jen zaměstnanec nebo OSVČ (oba jen za předpokladu, že platí sociální pojištění se složkou nemocenského - to se neplatí např. z DPP do 10 000 Kč, podnikatelé mají nemocenské dobrovolné).

Čerpá se obdobně jako nemocenská - předepíše ji lékař a doklad se doloží zaměstnavateli. Výplatu provádí OSSZ/MSSZ/PSSZ (podle sídla zaměstnavatele nebo OSVČ).
Pro sociální se jedná o náhradní dobu pojištění (pro výpočet se doba vylučuje). Laicky se to dá pojmenovat, že je člověk pojištěn.
Totéž je i u zdravotního - jako běžná nemoc v době zaměstnání. Úhrada je zajištěna jako u státních pojištěnců.

Výplata je ve výši 60 % redukovaného vyměřovacího základu (tedy opět jako ve výši nemocenského od 15. dne nemoci).

Mgr. Radka Pešlová

Více najdete také zde: http://www.mpsv.cz/files/clanky/31604/Zmeny_v_davkach_od_2018.pdf

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha