Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Od kdy je platné usnesení o opatrovníkovi

15. 2. 2018

Chtěla jsem se zeptat, od jakého data je "platný" rozsudek nebo usnesení o ustanovení opatrovníka. Datum nabytí právní moci bývá klidně až za měsíc od data vydání rozsudku (usnesení). Zajímalo by mě, od kdy si nově ustanovený opatrovník má plnit své povinnosti, např. vůči soudu apod.

ODPOVĚĎ

Platnost rozsudku je vždy od data nabytí právní moci. Není podstatné, kdy byla plná moc vyznačena. Soudy bohužel vyznačují doložky se zpožděním a bez faktického vyznačení okolní svět rozsudek nerespektuje. Právo ale spojuje účinky s datem právní moci a nikoliv časem soudu na potvrzení.

Pokud by šlo o veřejné opatrovnictví, kdy před veřejným opatrovníkem byl jiný opatrovník, tak není třeba čekat na rozsudek, ale veřejný opatrovník nastupuje automaticky hned po konci původního (např.  po smrti původního opatrovníka), ze zákona. Ale většinou ani toto okolí nerespektuje a potřebuje "papír s razítkem" od soudu.

Mgr. Radka Pešlová


Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha