Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Škola pečování

Ve Škole pečování najdete články o pečování a ošetřování (co je dobré vědět, umět a udělat), praktické návody potřebné k pečování, ale také naučné texty k dalšímu sebevzdělání, výukové seriály, videa, příručky, či přednášky z kurzů, které pořádáme.

Zobrazit články z rubriky:  NávodyNaučné texty

Inkontinence silně ovlivňuje kvalitu života

1. 2. 2018

Inkontinence zásadním způsobem ovlivňuje nejen tu fyzickou, ale i psychickou a sociální kvalitu života jak nemocného, tak těch, kteří o něho pečují.

Sedm překvapivých příznaků demence

22. 11. 2017

Pro ztrátu paměti v pokročilém věku se vžil pojem skleróza, nicméně zapomínání a poruchy paměti nejsou jediným a ani nemusí být prvním příznakem nastupující demence. Někdy vás mohou varovat například potíže se spánkem či změna chutí.

Jak si hrají pečující a opečovávaní

6. 11. 2017

Dětství jezlatý věk“ her. Nevím, zda dospělost je jejich věkem stříbrným nebo dokonce diamantovým. Zastánci psychologického směru transakční analýzy (zakladatel Eric Berne) tvrdí, že lidé hrají své vesměs sociální hry v dospívání, dospělosti i ve stáří. Přímo pařeništěm her jsou sociální vztahy. Nelze je zaměnit s matematickou teorií her. Ta je zaměřena na získání vítězství. Berneovské hry mají cíl potvrdit podvědomý scénář vytvořený v dětství. Tj. jakýsi „předem připravený osud“, který naplňujeme. Nejlepším možným výsledkem těchto her je „neprohrávat“.

Stres a stáří

11. 10. 2017

Pro někoho je stres dopad těžké situace (např. nemoc, rozvod, dluhy). Jiný má na mysli jeden fyzický podnět – stresor, např. vydýchaný vzduch nebo horko v místnosti. Stresem je málo podnětů i jejich přemíra. Ve stáří jsou stresy poněkud jiné než v pětadvaceti letech. Stáří se svými „slastmi i strastmi“ omezuje možnost stres kompenzovat. Laicky řečeno – jak přijít na jiné myšlenky.

Příčiny a prevence Alzheimerovy demence  

11. 10. 2017

Alzheimerova choroba je dnes nejběžnější degenerativní onemocnění mozku, demence vedoucí až k naprosté ztrátě schopností vykonávat i ty nejběžnější činnosti. Nemocní jsou v pokročilých stádiích nemoci odkázáni na péči jiných. Příčiny jsou stále neznámé a terapie spíše udržovací. V posledních letech, se však opakovaně setkávám s profesionály upozorňujícími na souvislost mezi poškozením mozku a cukrovkou, pro kterou je typická inzulinová rezistence.

Bolesti zad mají mnoho příčin

9. 10. 2017

Bolí mě záda! S touto stížností přichází do ordinací lékařů až třetina pacientů. Mnoho lidí však jen tiše trpí, protože bolest prostě vnímají jako nutné zlo, které patří k jejich životu. Tak to ale být nemusí, když včas vyhledáte pomoc a zjistíte příčinu vašich bolavých zad.

Staří přebírají verzi mladého tyrana

9. 10. 2017

Z básně Dědova mísa Jana Nerudy: Komu děláš z dřeva koryto?/ Dědovi – již se mu ruka třese,/ nádobí už všechno rozbito.

Komplexnější psychosociální pohled na inkontinenci

5. 10. 2017

Ráda bych vám nabídla komplexnější psychosociální pohled na problematiku inkontinence. Inkontinence totiž zásadním způsobem ovlivňuje nejen tu fyzickou, ale i psychickou a sociální kvalitu života jak nemocného, tak těch, kteří o něho pečují.

Když do života vstoupí demence

14. 8. 2017

Asociace poskytovatelů sociálních služeb v ČR vydala novou publikaci, jež je na trhu ojedinělá svým komplexním přístupem k problematice péče o osoby s demencí nejen v domácím prostředí.

Podvýživa u seniorů

18. 7. 2017

Podvýživa je u seniorů vážným zdravotním tématem. Důležité je znát varovné signály a vědět jak předcházet nedostatečné výživě svých blízkých.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha