Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Když do života vstoupí demence

14. 8. 2017

Asociace poskytovatelů sociálních služeb v ČR vydala novou publikaci, jež je na trhu ojedinělá svým komplexním přístupem k problematice péče o osoby s demencí nejen v domácím prostředí.

Cítí se jako malé dítě

13. 7. 2017

Inkontinence zásadním způsobem ovlivňuje nejen tu fyzickou, ale i psychickou a sociální kvalitu života jak nemocného, tak těch, kteří o něho pečují. Ztratit kontrolu nad svým vylučováním moči s sebou přináší pocity méněcennosti a sníženého sebehodnocení.

Péče po mozkové příhodě

23. 2. 2017

Pečuji o svého manžela, který prodělal mozkovou příhodu. V současné době je upoutaný na lůžko a je také inkontinentní. Péči zvládám sama, ale slyšela jsem, že existuje nějaká finanční výpomoc od státu pro lidi, kteří pečují o své blízké, a tu bych uvítala. Jaké jsou možnosti těchto dávek a kde si o ně můžu zažádat?

Nové video: Ošetřování stomií

5. 10. 2016

Video o ošetřování stomií natočila o prázdninách Diakonie ČCE. V září jsme film sestříhali na 48 minut a ode dneška si jej můžete pustit na našem webu.

Nová příručka Rady k ošetřování stomií

Nová příručka Rady k ošetřování stomií
4. 10. 2016

Autor: Kalábová, Martina
Název: Rady k ošetřování stomií
Vydala: Diakonie ČCE v r. 2016, vydání první

Příručka Martiny Kalábové je už sedmou, kterou vydáváme v edici Rady pro pečující.

Trénink na procvičování paměti

14. 6. 2016

Jeden tip pro Vás. U lidí s Alzheimerovou nemocí je velice vhodné procvičovat kognitivní funkce. Stačí si kliknout na odkaz http://www.vzpominkovi.cz/laicka-verejnost/kognitivni-rehabilitace/.

Týrání, zanedbávání seniorů a jak se mu bránit?

11. 5. 2016

Zkušenost s týráním, zanedbáváním péče nebo omezováním osobní svobody má více než 20% lidí starších 60 ti let. Většina případů násilí na seniorech zůstává skryta, utajena - kolem 85% případů. Častým důvodem, proč se senioři v případě násilí na své osobě zdráhají nebo odmítají obrátit o pomoc, jsou obavy a strach, že se míra agresivity ze strany násilníka poté začne stupňovat. 

Novinky v domácí péči: Vlhké hojení ran

17. 4. 2016

Metoda vlhkého hojení ran, která dnes nahrazuje dříve používanou gázu, je v současné době nejpoužívanějším postupem při léčbě a ošetřování akutních i chronických ran. Tekutina, kterou rána vylučuje, obsahuje důležité růstové a výživné látky, které urychlují hojení.

Nejzajímavější pomůcky: Čepice s přídavkem šampónu

12. 2. 2016

Také jste si jako malé děti neradi umývaly vlasy? Voda se šampónem nám tekla do očí, štípala a při zakloněné hlavě, která byla podpírána maminkou,  jsem měla pocit že se utopím. Také v nemocnici při výuce ošetřování nemocných se setkávám s tím, že pacienti a pacientky často odmítají nechat si umýt vlasy.

Odešel vám váš milovaný?

25. 7. 2015

Reálné starosti v se i v takových chvílích hlásí... a jejich řešení bývá často i lékem na bolest... Jednou z nich je i problematika vdovského nebo vdoveckého důchodu. Mám na něj nárok po odchodu manžela - manželky? Jak dlouho? V jaké výši? Přinášíme vám základní údaje.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha