Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Když do života vstoupí demence

14. 8. 2017

Asociace poskytovatelů sociálních služeb v ČR vydala novou publikaci, jež je na trhu ojedinělá svým komplexním přístupem k problematice péče o osoby s demencí nejen v domácím prostředí.

Kniha Marcely Hauke a kolektivu (Iva Holmerová, Radka Pešlová, Mária Wirthová, Kateřina Pištorová, Ranata Kainráthová) Když do života vstoupí demence aneb Praktický průvodce péčí o osoby s demencí nejen v domácím prostředí reaguje na potřeby pracovníků a pečujících osob, kteří se profesně nebo osobně setkávají s člověkem s demencí ve stále větší míře.

Kniha tak zpracovává téma čtivým způsobem z pohledu sociálního, zdravotního, právního, ale i obyčejného lidského. Odpovídá na spoustu otázek, ale další otázky rovněž klade. Nevyhýbá se ani problémovým situacím, na které nelze najít jednoznačné řešení. Autoři rovněž poukazují na další problémy, které je potřeba řešit v celospolečenské diskuzi. Kniha se tak stává průvodcem při péči o osoby s demencí.

Z obsahu: Demence z pohledu geriatra, Rizikové faktory vzniku demence, Jak poznám demenci, Komunikace, Validace podle Naomi Feil, Poruchy chování, Zvládání dalších problémových situací, Spolupráce s dalšími subjekty, Ochrana práv osob s demencí, Individuální plánování, Kapitola nejen pro rodinné pečující a další.

Knihu lze objednat v e-shopu http://shop-apsscr.alvepi.com/product.php?id_product=388, nebo na mailu marketing@apsscr.cz.

Veronika Hotová

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha