Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Zprávy

Ve této části webu najdete články, které mají zpravodajský charakter, rozčleněné pro přehlednost do čtyř základních oblastí.

Zobrazit články z rubriky:  O projektuZ DiakonieZ tuzemskaZe zahraničí

Cena Floccus pro Institut důstojného stárnutí

31. 1. 2018

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE, jehož součástí je Pečuj doma, získal Cenu Floccus. Uděluje ji Nadace České spořitelny a letos proběhl již čtvrtý ročník. Cena má vyzvednout organizace a jednotlivce, kteří věnují péči, čas a energii seniorům, lidem s postižením a prevenci a léčbě drogové závislosti.

Souvisí krevní skupina s charakterem člověka?

16. 2. 2018

Máte krevní skupinu A, B, 0 nebo AB? A záleží na tom? Tak třeba v Japonsku ano, protože je tu široce rozšířené přesvědčení, že povaha člověka souvisí s jeho krevní skupinou. Co za touto vírou stojí?

Vejminek není přežitek

9. 2. 2018

Dříve to bylo běžné: když člověk ztrácel síly, předal dům či celé hospodářství mladým. Oni se za to o něj ve stáří postarali. Ten stovkami let osvědčený systém už není v módě, ale ponaučení bychom si z něj vzít měli.

Proč nezapojovat mladé do pečování a sociálních služeb?

7. 2. 2018

Češi a Češky jsou citliví na ageismus. Zatímco kvůli diskriminaci Romů nebo žen jsou ochotni a schopni vést diskusní války na sociálních sítích a tvrdit, že nic takového u nás neexistuje, diskriminaci na základě věku připouštějí. Buď s ní mají sami zkušenost, nebo se s ní setkal někdo jim blízký.

Co se děje v LDN

30. 1. 2018

Několik lidí se mě ptalo, proč máme název Pečuj doma. Proč jsme domácí pečování postavili tak naléhavě, tak imperativně. Já už dnes ani nevím. Ale možná, že když jsme název před dvanácti lety vymýšleli, šlo o bezděčný projev úzkosti, možná podvědomé předjímání něčeho, co přijde, opravdu nevím. Každopádně dnes, kdo si přečte zprávu ombudsmanky z konce minulého roku o LDN, ten se mě ptát asi už nebude.

První letošní číslo Sociálních služeb

29. 1. 2018

Zabývá se mj. tím, jaké povinnosti mají zaměstnavatelé, když chtějí zaměstnat cizince.  Čtvrtým dílem pokračuje seriál Martina Peška o sebevraždě a sebevražedném jednání klienta, tentokrát s podnázvem Specifika v prožívání pozůstalých. Pokud se při své práci setkáváme s pozůstalými, je důležité vědět, v čem je taková zkušenost jedinečná, jaké dopady má sebevražda na blízké a jaké reakce způsobuje. Odhaduje se, že každou sebevraždou je hluboce zasaženo nejméně 6 dalších osob.

Zdeňka Dohnalová: Senior cohousing - sdílené bydlení

26. 1. 2018

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE Vás zve na přednášku a diskusní setkání v rámci cyklu Setkání s osobností Mgr. et Mgr. Zdenky Dohnalové, Ph.D. na téma Senior cohousing – sdílené bydlení.

Internet a můj handicap: Uzávěrka je za měsíc

26. 1. 2018

Soutěž Internet a můj handicap pořádá BMI sdružení. Uzávěrka již čtrnáctého ročníku je 25. února, a kdyby někdo ze čtenářů Pečuj doma chtěl napsat o tom, jak mu pomáhá internet nebo telefon vyrovnat se s jeho zdravotním hendikepem, bližší informace najde na www.inspo.cz/ internet-muj-handicap-0.

Zlaté srdce dobrovolníků

23. 1. 2018

Členové spolku Královédvorská Arnika mají ušlechtilou zálibu. Ve volném čase usnadňují život vozíčkářům.

E- recepty prodlužují ošetření

22. 1. 2018

Zdržení až hodinu denně, padání systému, nedoručené přístupové údaje, to je první účet, který praktičtí lékaři vystavují e-receptu, a to necelý měsíc od jeho povinného zavedení.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha