Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Cena Floccus pro Institut důstojného stárnutí

31. 1. 2018

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE, jehož součástí je Pečuj doma, získal Cenu Floccus. Uděluje ji Nadace České spořitelny a letos proběhl již čtvrtý ročník. Cena má vyzvednout organizace a jednotlivce, kteří věnují péči, čas a energii seniorům, lidem s postižením a prevenci a léčbě drogové závislosti.

Zdeňka Dohnalová: Senior cohousing - sdílené bydlení

26. 1. 2018

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE Vás zve na přednášku a diskusní setkání v rámci cyklu Setkání s osobností Mgr. et Mgr. Zdenky Dohnalové, Ph.D. na téma Senior cohousing – sdílené bydlení.

Hynek Jeřábek o rodinné péči o staré lidi

9. 1. 2018

Jménem Institutu důstojného stárnutí Diakonie ČCE přeji mnoho úspěchů v tomto roce a ráda bych návštěvníky Pečuj doma tímto pozvala na další z řady pražských přednášek a diskusních setkání v rámci cyklu Setkání s osobností.

Noviny Pečuj doma v desátem ročníku

5. 1. 2018

Už do desátého ročníku vstoupily Noviny Pečuj doma. Všechna jejich čísla a jednotlivé články jsou Vám na tomto webu k dispozici v rubrice V tištěném Pečuj doma.

Dosud poslední a první letošní číslo, které vyšlo 2. ledna, najdete zde.

Redakce PD

Přejeme radostné Vánoční svátky a dobrý rok 2018

22. 12. 2017

Přejeme vám radostné Vánoční svátky.

Věříme, že na cestách, které jsme zvolili, se budeme potkávat i v příštím roce.

Stáří v zrcadle předsudků

8. 12. 2017

Předsudek je zakořeněný, povrchní názor. Není založen na objektivních informacích a seriózním zkoumání jevů. Jde nadměrné zjednodušování složitého. Pracuje se stereotypním zobecněním. Místo rozumu zde hrává velkou roli afekt.

Jak porozumět emocím starých lidí

1. 12. 2017

Poslyšte příběh, jež se stal nedávno v zahradě domova seniorů v Jeruzalémě. Na lavičce tam sedávala 95letá dáma, emeritní docentka psychologie na Hebrejské universitě. Do onoho poměrně luxusního zařízení přišla dobrovolně, nicméně v důsledku poznané nutnosti. Doma se o ni neměl kdo starat. Děti měly jiné starosti…

Earl of Sandwich by se divil

29. 11. 2017

John Montagu, čtvrtý hrabě of Sandwich, byl velmi vytíženým a zodpovědným, vysoce postaveným úředníkem britské koruny. Zlí jazykové o něm tvrdí, že rád hrál karty. Tak vášnivě, že neměl čas ani na oběd. Přikázal proto sluhovi, dát mezi dva krajíce chleba lahodný kus masa a trochou zeleniny. Vznikl pokrm nazvaný posléze sendvič. Jméno urozeného vynálezce se stalo nesmrtelným.

Navštivte informační server Gerontologie.cz

6. 11. 2017

Informační servis o službách pro seniory je zaměřen zejména na Alzheimerovu chorobu.

Profesor Royt o stárnutí a stáří v Diakonii

1. 11. 2017

Jménem Institutu důstojného stárnutí Diakonie ČCE bych Vás ráda pozvala na další z řady přednášek a diskusních setkání v rámci cyklu setkání s osobností.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha