Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Nový projekt pro pečující

Od října 2016 do září 2019 realizujeme projekt Pečuj doma a s námi, financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Projekt je zaměřený na podporu rodinných pečujících, kteří se starají zejména o seniory, ale i o mladší, zdravotně postižené osoby.

Činnostmi zaměřenými na vzdělávání, poradenství a podpůrnými aktivitami reagujeme na potřeby a konkrétní poptávku pečujících, s cílem posílit jejich dovednosti, znalosti a kompetence, aby pečování lépe zvládali. Všechny aktivity jsou vzájemně provázány, aby podpora pečujících byla účinná.

Naše činnost pokrývá všechny oblasti péče – sociálně-právní, ošetřovatelskou i psychologickou. Konkrétně v rámci projektu organizujeme vzdělávací semináře, podpůrné skupiny a zážitková setkání. Po celou dobu poskytujeme pečujícím poradenství (osobě – v kontaktních místech i v domácnostech rodin, telefonicky na bezplatné lince 800 915 915, elektronicky přes webovou poradnu), pomůžeme s vypracování žádostí o příspěvky a právními úkony, předáváme edukační materiály – podrobně zpracované příručky pro pečující.

Projekt realizujeme na celém území ČR a je určený pečujícím ze všech krajů kromě hlavního města Prahy. Aktuality můžete sledovat na webu www.pecujdoma.cz, zejména v rubrikách Zprávy, Akce, Legislativa. Aktivity jsou pro pečující bezplatné.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha