Pečuj doma

Příhlášení uživatele

Sledujte nás i na Facebooku!

Bezplatná poradenská linka

Pečuj doma: 

800 915 915

Noviny Pečuj doma

Přečtěte si
Noviny Pečuj doma.

Pokyny pro začínající pečovatele

Z hodnocení kurzů:

„...Struktura, program, vedení, náročnost, vybavení, erudice lektorů, splňovaly veškeré atributy pro akci, jež měla neoddiskutovatelný přínos pro všechny účastníky. Atmosféra, ve které kurz probíhal, měla velmi blízko k setkání přátel. Vaše počínání mi dává smysl a věřím, že se najde příležitost setkat se při realizaci dalších akcí.“

Zneužívání starších lidí je velké tabu

4. 12. 2017

„Mnoho starších lidí je v nebezpečí zneužití ze strany jejich vlastních příbuzných, „ varuje expertka na lidská práva z Organizace spojených národů. Podle ní velká většina zneužívání zůstává neodhalena a to i přes jasné varovné příznaky.

Trojitý zámek ve Velké Británii

30. 11. 2017

Trojitý zámek na penzích, sociálních dávkách a dávkách na bydlení bude v Británii umístěn až do roku 2020.

Zajímavé srovnání zemí EU

26. 10. 2017

Více než třetina (35 %) lidí v EU uvádí, že se setkává s příbuznými každý týden. Nejvyšší podíl lidí, kteří odpověděli, že byli v denním kontaktu s příbuznými v šetření z roku 2015 byl na Kypru (45 %), Slovensku a v Řecku (shodně 36 %), na Maltě (35 %). Naopak nejméně často se lidé setkávají s příbuznými v pobaltských státech. V Lotyšsku byl nejvyšší podíl lidí (25%), kteří se s příbuznými během posledních 12 měsíců nepotkali nebo se navštívili méně než jednou za měsíc. O něco méně to bylo v Estonsku (23 %) a Litvě (22 %). Vyplývá to z údajů Eurostatu (viz níže).

České zdravotnictví obstálo. Chybí mu málo k absolutní špičce

11. 9. 2017

České zdravotnictví v evropském srovnání obstálo. V žebříčku, který hodnotil úroveň z pohledu pacientů, se Česko umístilo na 13. místě, v závěsu za Švédskem. Tuzemské zdravotnictví předčilo třeba britské nebo španělské.

Výhody společenských zvířat pro starší osoby

26. 7. 2017

Některým lidem se může zdát samozřejmé, že hraní si s domácím zvířetem vás činí šťastnějšími, ale vliv domácích zvířat na lidi může být ještě mnohem větší. Pořádaná setkání se zvířaty se pro starší lidi stávají stále oblíbenějšími a pohled na aktuální údaje o účinku společenských zvířat na ně ukazuje výborné výsledky.

Diakonie v době nerovnoprávnosti

3. 7. 2017

Zajímavou inspiraci pro organizace – a nejen církevní – působící v sociální oblasti přináší prohlášení „Diakonie v době nerovnoprávnosti“.

Svět v důchodu

10. 5. 2017

Dovedete si představit, že by byl celý svět v důchodu? Ne v tom starobním, ani v invalidním, ale v zaslouženém. Zaslouženém v tom, že lidé udělají takový pokrok ve vědě a technologii, že už prostě nebude třeba skoro vůbec pracovat.

Jak byla vašemu blízkému diagnostikována Alzheimerova choroba?

5. 5. 2017

Česká alzheimerovská společnost spolupracuje na výzkumu Alzheimer Europe, který porovnává zkušenost se získáním diagnózy Alzheimerovy choroby či jiného typu demence, tak jak ji zažili rodinní pečující v Itálii, Finsku, Nizozemsku, Skotsku a Česku. Proto právě hledá rodinné pečující, kteří by chtěli svoji zkušenost sdílet vyplněním dotazníku.

Dopis lékařům a sestrám, kteří ošetřovali moji ženu

3. 5. 2017

Web Umírání zveřejnil dopis, který původně vyšel na webu The New York Times. Přeložila jej Magdalena Pehalová.

Pohledy registrovaných sester ze Švédska

2. 5. 2017

Srdeční selhání je dokonce i ve Švédsku rostoucí veřejný zdravotní problém spojovaný se špatnou kvalitou života a vysokou úmrtnosti. A také v této zemi je část péče poskytována rodinnými pečovateli. Jak ukazuje následující výzkum, představuje pro ně péče značné břemeno a sníženou kvalitu jejich života.

Děkujeme našim partnerům

 

 OPZ

 

  

 

MPSVJihomoravský kraj  Brno

 

 Hartmann

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha